Archiwum przetwórstwa

2009
  1. Lehane Dennis Pułapka zza grobu - 9
  2. Różni Zombie Lenina - 8
  3. Zafone Carlos Ruiz Gra anioła - 10+
  4. Goldreich Gloria Kolacja z Anną Kareniną - 8
  5. Sierra Javier Błękitna dama - 4
  6. Carey Mike Błędny krąg - 9
  7. Ugresic Dubravka Forsowanie powieści rzeki - 9
  8. Carey Mike Mój własny diabeł - 9
  9. McCabe Kate Bar przy plaży - 7
  10. Orbitowski Łukasz Prezes i Kreska - 10+
  11. Łukjanienko Siergiej Jesienne wizyty - 9
  12. Peju Pierre Dziewczynka w baśniowym lesie - 9
  13. Mieville China LonNIEdyn - 9
  14. Llamazares Luis Żółty deszcz - 7
  15. Różni Trzech kumpli - 9
  16. Koontz Dean R. Braciszek Odd - 8
  17. Ozick Cynthia Dziedzic migotliwego świata - 8
  18. Domagalik/Wiśniewski Między wierszami - 8
  19. Eggers Dave My to mamy speeda! - 7
  20. Prose Francine Pierwsza miłość - 10
  21. Pamuk Orhan Śnieg - 8
  22. Harrison M. John Viriconium - 8
  23. Shore Marci Kawior i popiół - 10
  24. Koontz Dean R. Dobry zabójca - 9
  25. Gruber Michael Księga powietrza i cieni - 10
  26. Pilch J. Bezpowrotnie utracona leworęczność - 9
  27. Wolski Marcin Eurodżihad - 7
  28. Alpert Mark Teoria ostateczna - 9
  29. Young William P. Chata - 8
  30. Mendoza Eduardo Przygoda fryzjera damskiego - 9
  31. Carey Peter Prawdziwa historia Neda Kelly'ego - 8
  32. Różni Deszcze niespokojne - 8
  33. Phillips Marie Niegrzeczni bogowie - 8
  34. Mendoza E. Sekret hiszpańskiej pensjonarki - 9
  35. Petrignani Sandra Domy pisarek - 10
  36. DeLillo Don Performerka - 8
  37. Gregory Jill, Tintori Karen Księga Imion - 7
  38. Sedia Ekaterina Tajemna historia Moskwy - 8
  39. Pilch Jerzy Narty Ojca Świętego - 10
  40. Lehane Dennis Gdzie jesteś, Amando? - 10
  41. Szkapienko Tatiana Transseksmisja - 8
  42. Ahlgren Paco Dyscyplina - 8
  43. Mendoza Eduardo Oliwkowy labirynt - 9
  44. Bohlmeiher Arno Do nowego aniola - 9
  45. Pilipiuk Andrzej Kuzynki - 9
  46. Ruff Matt Złe małpy - 10
  47. Niffenegger Audrey Żona podróżnika w czasie - 10+
  48. McEwan Ian Marzyciel - 10+
  49. Lethem Jonathan Twierdza samotności - 10
  50. Clare Cassandra Miasto kości - 7
  51. Cichowlas R. & Kyrcz K. Twarze Szatana - 10
  52. Kres Feliks W. Północna granica - 9
  53. Dukaj Jacek Lód - 10
  54. Wolfe Gene Rycerz - 9
  55. Somoza J.C. Klucz do otchłani - 10+
  56. Kres Feliks W. Król Bezmiarów - 9
  57. Kain D. & Kyrcz K. Piknik w piekle - 8
  58. Gayle Mike Szkoda, że Cię tu nie ma - 10
  59. Kabat Mija Kontrakt panny Brandt - 4
  60. King Stephen Po zachodzie słońca - 8
  61. Haręża Joanna Wszystkowolność - 9
  62. Sem-Sandberg Steve Teresa - 7
  63. Harris Charlaine Martwy aż do zmroku - 7
  64. Butcher Jim Front burzowy - 9
  65. Budnitz Judy Ładne duże amerykańskie dziecko - 10+
  66. Zaremba Piotr Romans licealny - 8
  67. Butcher Jim Pełnia księżyca - 9
  68. Kraus N., McLaughlin E. Niania w Nowym Jorku - 8
  69. Wolfe Gene Czarnoksiężnik - 6
  70. Kain Dawid & Kyrcz Kazimierz Horrorarium - 7
  71. Butcher Jim Upiorne zagrożenie - 9
  72. Łukjanienko Siergiej Labirynt odbić - 10
  73. Masterton Graham Muzyka z zaświatów - 10
  74. Ewan C. Dobrego złodzieja przewodnik po Amsterdamie - 8
  75. Carey Mike Przebierańcy - 10
  76. Veteranyi A. Uprzątnięte morze, wynajęte skarpety i pani Masło - 8
  77. Bitner Dariusz Książka - 8
  78. Wójtowicz Milena Podatek - 5
  79. VanderMeer Jeff Podziemia Veniss - 10+
  80. Pinol Albert Sánchez Pandora w Kongu - 10+
  81. Kain Dawid Prawy, lewy, złamany - 9
  82. Butcher Jim Rycerz Królowej - 9
  83. Cichowlas R. & Kyrcz K. Siedlisko - 9
  84. Eco Umberto O bibliotece - 7
  85. Perez-Reverte Arturo Huzar - 8
  86. Gayle Mike Kolacja we dwoje - 8
  87. Lehane Dennis Miasto Niepokoju - 9
  88. Lipny Tobiasz W. Barocco - 8
  89. Schmitt E.-E. Odette i inne historie miłosne - 10+
  90. Malzahn Miłka O. Fronasz - 10
  91. Harris Robert Cycero - 9
  92. Carey Mike Lucyfer. Boska Komedia - 10
  93. Kres F. W. Grombelardzka Legenda, t.I-II - 10
  94. Vickers Salley Twoje drugie "ja" - 10+
  95. Joshua Ferris I tak doczekaliśmy końca - 8
  96. Łukjanienko Siergiej Fałszywe lustra - 9
  97. 2008. Antologia współczesnych polskich op. - 8
  98. Abbott Jeff Zderzenie - 9
  99. Funke Cornelia Atramentowe serce - 10+
  100. Lehane Dennis Ciemności, weź mnie za rękę - 10
  101. Funke Cornelia Atramentowa krew - 10
  102. Funke Cornelia Atramentowa śmierć - 9
  103. Valente M. C. Opowieści sieroty, t. 1 - 10+
  104. Atkinson Kate Historie jednej sprawy - 9
  105. City 1. Antologia polskich opowiadań grozy - 9
  106. Sapkowski Andrzej Żmija - 8
  107. Robinson Kim Stanley Lata ryżu i soli - 8
  108. Pani Łyżeczka/Sosenka Gdy dom jest światem/Gdy świat jest domem - 10
  109. Frenger Marek Tym razem naprawdę… - 7
  110. Coben Harlan Zachowaj spokój - 8
  111. Harris Charlaine U martwych w Dallas - 7
  112. Budnitz Judy Gdybym ci kiedyś powiedziała - 10+
  113. Frenger Marek Wszystkie moje wątpliwości - 7
  114. Orbitowski Łukasz Wigilijne psy - 10
  115. Mieville China Żelazna rada - 9
  116. Bradbury Ray Październikowa kraina - 10+
  117. Kossakowska Maja Lidia Więzy krwi - 9
  118. Gorszewski Paweł Niecierpiące zwłoki - 8
  119. Krajewski Marek Głowa Minotaura - 10
  120. Willis Connie Śmierć na Nilu - 10
  121. Hill Joe Upiory XX wieku - 10+
  122. Larsson S. Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet - 10+

2010
  1. Bradbury Ray Człowiek Ilustrowany i inne opowiadania - 10+
  2. Gaiman Neil, McKean Dave Sygnał do szumu - 10
  3. Weeks Brent Droga Cienia - 9
  4. Wiśniewski Janusz Leon Arytmie - 8
  5. O'Farrell John To jest twoje wspaniałe życie - 10
  6. Śniedziewski Zdzisław Tatrzańskie wędrówki - 10
  7. Kańtoch Anna Diabeł na wieży - 9
  8. Gilbert Elizabeth Ludzie z wysp - 8
  9. Cetnarowski Michał Labirynty - 8
  10. Gajda Krzysztof To moja droga. Biografia Jacka Kaczmarskiego - 10+
  11. Mason Richard Rozświetlone pokoje - 10+
  12. Demony - 8
  13. Anonim Księga bez tytułu - 9
  14. Larsson Stieg Dziewczyna, która igrała z ogniem - 10+
  15. Waters Sarah Pod osłoną nocy - 9
  16. Anonim Oko Księżyca - 8
  17. Liskowacki Artur Daniel Eine kleine - 7
  18. Clare Cassandra Miasto popiołów - 9
  19. Brown Dan Zaginony symbol - 8
  20. Kirkman R., Scott J. Baby Blues 1 - 8
  21. Orbitowski Łukasz Nadchodzi - 10+
  22. 20 lat nowej Polski w reportażach - 10
  23. Valente M. C. Opowieści sieroty, t. 2 - 10+
  24. Carey Mike Krew nie woda - 8
  25. Ishiguro Kazuo Okruchy dnia - 10+
  26. Śmigiel Łukasz Demony - 7
  27. Schmitt E. E. Kiedy byłem dziełem sztuki - 10
  28. Wasilonek Krzysztof Lost Angels - 4
  29. Kres Feliks W. Pani Dobrego Znaku - 10
  30. Updike John Pary - 8
  31. Gayle Mike Zupełnie nowy przyjaciel - 10
  32. King Stephen Pod kopułą - 9
  33. Łukjanienko Siergiej Nocny Patrol - 10
  34. Cichowlas R. & Kyrcz K. Koszmar na miarę - 8
  35. Łukjanienko Siergiej Dzienny patrol - 10
  36. Bodor Adam Z powrotem do uszatej sowy - 8
  37. Thomas Jeffrey Listy z Hadesu. Punktown - 9
  38. Harris Joanne Śpij, kochanie, śpij - 10
  39. Kańtoch Anna Zabawki diabła - 10
  40. Grange Jean-Christophe Zmiłuj się - 9
  41. Gayle Mike Trzydziestka - 9
  42. Stover Matthew Woodring Bohaterowie umierają - 10+
  43. Niewrzęda Krzysztof Second Life - 9
  44. Stover Matthew Woodring Ostrze Tyshalle'a, T.1 - 9
  45. Chutnik Sylwia Dzidzia - 7
  46. Stover Matthew Woodring Ostrze Tyshalle'a, T.2 - 10
  47. Mendoza Eduardo Mauricio, czyli wybory - 8
  48. Clare Cassandra Miasto Szkła - 7
  49. Paliński Paweł 4 pory zmroku - 10+
  50. Frank R. H. Dlaczego piloci kamikadze zakładali hełmy? Czyli ekonomia bez tajemnic - 9
  51. Łukjanienko Siergiej Patrol Mroku - 10
  52. Mosse Kate Zimowe zjawy - 9
  53. Gout Leopoldo Radio duchów - 10
  54. Koontz Dean R. Kilka godzin przed świtem - 8
  55. Piekara Jacek Alicja - 9
  56. Covin Alec Wilki Fenrydera - 8
  57. Schmitt E.-E. Marzycielka z Ostendy - 10
  58. Sasinowski Alan Rupieć - 8
  59. Morrell David Łowca - 10
  60. Cichowlas Robert & Rostocki Jacek Sępy - 9
  61. Watts Peter Ślepowidzenie - 10
  62. Orbitowski Łukasz Horror Show - 9
  63. Kureishi Hanif Moja piękna pralnia - 7
  64. Eclair Jenny Camberwell Beauty - 7
  65. Valente M. Catherynne Palimpsest - 10+
  66. Glover Miranda Arcydzieło - 10+
  67. Hurwitz Gregg Amnezja - 9
  68. Bradbury Ray Jakiś potwór tu nadchodzi - 8
  69. Grodecki Andrzej Iluzje - 10+
  70. Harris Robert Ghostwriter - 9
  71. Łukjanienko Siergiej Ostatni patrol - 10
  72. Winterson Jeanette Kamienni bogowie - 8
  73. Castle Mort Księżyc na wodzie - 10
  74. Weeks Brent Na Krawędzi Cienia - 9
  75. Coben Harlan Zaginiona - 9
  76. Lindqvist John Ajvide Wpuść mnie - 8
  77. Malzahn Miłka O. Królowa rabarbaru - 10+
  78. Lehane Dennis Modlitwy o deszcz - 10
  79. Różni Białe szepty - 7
  80. Nowak Ewa Bardzo biała wrona - 9
  81. Stephenson Neal Peanatema - 10+
  82. Jakubowski Paweł Ty - 9
  83. Pearl Matthew Zagadka Dickensa - 10
  84. - Mogliby w końcu kogoś zabić - 10+
  85. Albom M. 5 osób, które spotykamy w Niebie - 10
  86. Dehnel Jacek Lala - 10+
  87. Bereza Henryk Względy - 8
  88. Larsson Stieg Zamek z piasku, który runął - 10+
  89. Tabucchi Antonio Czas szybko się starzeje - 10+
  90. Orbitowski Ł., Urbaniuk J. Pies i klecha - Przeciwko wszystkim - 9
  91. Ishiguro Kazuo Niepocieszony - 10
  92. Strumyk Grzegorz Re_Le Rutki - 8
  93. Stover Matthew Woodring Caine Czarne Ostrze - 8
  94. Le Clezio J.M.G. Rewolucje - 9
  95. Harrison Kim Przynieście mi głowę wiedźmy - 9
  96. Austen J., Grahame-Smith S. Duma i uprzedzenie i zombi - 8
  97. Krajewski Marek Erynie - 9
  98. Harrison Kim Dobry, zły i nieumarły - 9
  99. Carlin John Invictus. Igrając z wrogiem - 7
  100. Zalewski Adam Rowerzysta - 10
  101. Harrison M. John Światło - 9
  102. Grimes Martha Pod Huncwotem - 8
  103. Kościów Aleksander Świat nura - 10+
  104. Cichowlas R. & Kyrcz K. Efemeryda - 10
  105. Talko Leszek Talki w podróży - 10
  106. Resnick Mike Na tropie jednorożca - 10
  107. Hill Joe Rogi - 10+
  108. Orzeł Paweł Cudzesłowa - 7
  109. Pawlak Romuald Cabezano król karłów - 9
  110. Harrison Kim Każda magia jest dobra - 8
  111. Skowroński Jacek Mucha - 8
  112. Gottlieb Andrew Pij graj używaj - 9
  113. Aycliffe Jonathan Pokój Naomi - 9
  114. Klera Wiktoria Szczecin unplugged - 9
  115. Harny Marek Zdrajca - 10
  116. Resnick Mike W pogoni za wampirem - 8
  117. Kałużyńska Magdalena Maria Ymar - 10
  118. Klos Sokol Laura Shortcuts to Poland - 8
  119. Elton Ben Sława aż do śmierci - 10
  120. Harris Charlaine Klub martwych - 7
  121. Brakoniecki Kazimierz Obroty nieba - 8
  122. Ziemkiewicz Rafał Żywina - 8
  123. Zafone Carlos Ruiz Marina - 10+
  124. Osiecka A. Przybora J. Listy na wyczerpanym papierze - 8
  125. Lloyd Josie, Rees Emlyn Zasada trzech dni - 10+
  126. Mann Wojciech Rock-Mann - 8 

2011
1. Darda Stefan Dom na Wyrębach - 9
2. Lipny Tobiasz W. Kurlandzki trop - 8
3. Fresan Rodrigo Ogrody Kensington - 10+
4. Orbitowski Łukasz Tracę ciepło - 10+
5. Frajlich Anna Laboratorium - 7
6. Coben Harlam Mistyfikacja - 8
7. Bacigalupi Paolo Nakręcana dziewczyna/Pompa numer sześć - 10+
8. Klejzerowicz Anna Ostatnią kartą jest śmierć - 9
9. Glennon Paul Księgowir - 8
10. Gilman Felix Gromowładny - 10
11. Zalewski Adam Grizzly - 10
12. Murakami Haruki 1Q84 (tom 1) - 10
13. Vickers Salley Anioł panny Garnet - 10
14. Dąbrowski Krzysztof T. Anima vilis - 10
15. Hornby Nick Jak być dobrym - 9
16. Szymański Wiesław Skrawki - 8
17. Żulczyk Jakub Instytut - 8
18. Gayle Mike Według niej według niego - 10
19. VanderMeer Jeff Finch -10+
20. VanderMeer Jeff Shriek: Posłowie - 9
21. Wróblewski Maciej Historie Jakuba Blottona z widokiem na Toruń - 7
22. Zielke Mariusz Wyrok - 10+
23. Stross Charles Szklany dom - 9
24. Orbitowski Łukasz Święty Wrocław -10
25. Banville John Zaćmienie - 10
26. Harris C.S. Kiedy bogowie umierają - 8
27. Weeks Brent Poza Cieniem - 9
28. Gardner Katy Pożegnanie z Gemmą - 10
29. Jennings Maureen Detektyw Murdoch. Ostatnia noc jej życia - 9
30. Lloyd Josie, Rees Emlyn Chodźmy razem - 10+
31. Lloyd Josie, Rees Emlyn Znowu razem - 10
32. Kain Dawid Gęba w niebie - 9
33. Kańtoch Anna 13 anioł - 10
34. O'Farrell John Może zawierać orzeszki - 9
35. Szaruga Leszek Podróż mego życia - 9
36. Kostova Elizabeth Łabędź i złodzieje - 10
37. Zalewski Adam Biała wiedźma - 9
38. Harrison M. John Nova Swing - 8
39. Klejzerowicz Anna Sąd Ostateczny - 8
40. Antologia  Niech żyje Polska hura! Tom 1 - 8
41. Klejzerowicz Anna Cień gejszy - 10
42. Hall Stephen Pożeracz myśli - 10
43. Morrell David Fenomen - 9
44. Szczepanik Rafał Komandosi w białych kołnierzykach - 9
45. ANTOLOGIA Niech żyje Polska hura! Tom 2 - 9
46. Kierc Bogusław Bazgroły dla składacza modeli latających - 7
47. Chapman Stepan Trojka - 10+
48. Krajewski Marek Liczby Charona - 9
49. Coben Harlan Na gorącym uczynku - 10
50. Zafone Carlos Ruiz Książę Mgły - 9
51. Adler-Olsen Jussi Kobieta w klatce - 10
52. Gier Kirsten Czerwień Rubinu - 8
53. Śmigiel Łukasz Mordercy - 7
54. McEwan Ian Solar - 10
55. Antologia Elektryzujące opowieści - 8
56. Zalewski Adam Cień znad jeziora - 8
57. Ishiguro Kazuo Pejzaż w kolorze sepii - 8
58. Antologia  Trupojad - 9
59. Weeks Brent Czarny Pryzmat - 10
60. Ostrowska Ewa Kamuflaż - 9
61. Mehran Marsha Zupa z granatów - 8
62. Orbitowski Łukasz, Urbaniuk Jarosław Pies i klecha – Tancerz - 9
63. Dukaj Jacek Extensa - 10
64. Trepka Andrzej Prawdy i nieprawdy o zwierzętach - 9
65. Winterson Jeanette Dyskretne symetrie - 9
66. Antologia Czarna Kokarda -7
67. Pawlak Romuald Inne okręty -9
68. Cichowlas Robert Szósta era - 10
69. Eddings David & Leigh Marzyciele 1 Starsi bogowie -10
70. Eddings David & Leigh Marzyciele 2 Najdroższa - 8
71. Eddings David & Leigh Marzyciele 3 Kryształowa gardziel - 8
72. Eddings David & Leigh Marzyciele 4 Młodsi bogowie - 8
73. Kuleta Rafał Krótkie dni i noce - 10
74. Rogińska Katarzyna Wieża Sokoła - 10
75. King Stephen Czarna bezgwiezdna noc - 10+
76. Borkowski Przemysław Gra w pochowanego - 7
77. King Tabitha, McDowell Michael W cieniu płonących świec - 10
78. Wolski Marcin Nieprawe łoże - 9
79. Fowler Karen Joy Klub miłośników Jane Austen - 10
80. Majzel Tomasz Opowiadania w liczbie pojedynczej - 9
81. Litwinowie A. i S. Wycieczka na tamten świat - 8
82. Sasinowski Alan Pełna kontrola - 8
83. Abrahams Peter Złudzenie - 7
84. Zimniak Magdalena Szlak - 8
85. Sawyer Robert J. Hominidzi - 10
86. Malzahn Miłka O. - Nie ma mono - 9
87. Sawyer Robert J. - Ludzie - 9
88. Kościów Aleksander - Przeproś - 6
89. Helle Helle - Prom do Puttgarden - 8
90. Antologia - Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2011 - 10
91. Olejniczak Jewgienij T. - Noc szarańczy - 10+
92. Little Bentley - Pociąg upiorów - 7
93. Antologia - Bizarro dla początkujących - 9
94. Sawyer Robert J. - Hybrydy - 8
95. Holt Tom - Przenośne drzwi - 10
96. Zimniak Magdalena - Willa - 10
97. Olejniczak Jewgienij T. - Archipelag Khuruna - 10+
98. Holt Tom - Śniło ci się - 10
99. MacLeod Ian R. - Podróże. Pieśń czasu - 10
100. Sender Piotr - Bóg nosi dres -10
101. Antologia - Książki Moja Miłość - 8
102. Holt Tom - Ziemia, powietrze, ogień i... budyń - 8
103. McDonald Ian - Rzeka bogów - 8
104. Kłos Karol - Latarniczka - 7
105. Hornby Nick - Futbolowa gorączka - 8
106. McDonald Ian - Dom Derwiszy. Dni Cyberabadu - 10
107. Rowicki Piotr - Fatum - 8
108. Somoza Jose Carlos - Przynęta - 10+
109. Rankin Robert - Dziewczyna Płaszczka i inne nienaturalne atrakcje - 9
110. Ulatowska Maria - Domek nad morzem - 9
111. Zielke Mariusz - Wyspa dla dwojga - 10
112. Zielke Mariusz - Asurito Sagishi - 9
113. Chevalier Tracy - Dama z jednorożcem - 10
114. Helbig Brygida - Enerdowce i inne ludzie - 8
115. Szécsi Noémi - Ugrofińska wampirzyca - 9
116. Frajlich Anna - Czesław Miłosz. Lekcje - 8
117. Jasina Zbigniew - Inne światło - 9
118. Battistelli Fabrizio - Niewidzialne Kolegium - 8
119. Raszka Helena - Imię własne - 8
120. Yu Charles - Jak przeżyć w fantastycznonaukowym wszechświecie - 9
121. Sosnowski Jerzy - Instalacja Idziego - 10
122. Antologia - City2 - 9
123. Antologia - Jest legendą - 9
124. Zusak Marcus - Złodziejka książek - 10+
125. Darda Stefan - Starzyzna - 9
126. Klejzerowicz Anna - Złodziej dusz - 10
127. Antologia - 31.10. - 9
128. Fforde Jasper - Porwanie Jane E. - 10
129. Brakoniecki Kazimierz - Dziennik berliński - 9
130. Turczyński Andrzej - Zgorszenie - 8
131. Olszówka Piotr - Morrigan - 9
132. Dukaj Jacek - Król Bólu - 7
133. Jackson Lillian Braun - Kot, który czytał wspak - 9
134. Lee Edward - Sukkub - 8
135. Grzędowicz Jarosław - Pan Lodowego Ogrodu, tom I - 10
136. Grzędowicz Jarosław - Pan Lodowego Ogrodu, tom II - 9
137. Kain Dawid - Za pięć rewolta - 9
138. Jackson Lillian Braun - Kot, który jadł wełnę - 9
139. Ciepliński Roman - Diabelski młyn - 9
140. Grzędowicz Jarosław - Pan Lodowego Ogrodu, tom III - 9
141. Antologia - Głos Lema - 8
142. Baldacci David - Oddział 666 - 8
143. Picoult Jodi - Zagubiona przeszłość - 10
144. Orzeł Paweł - Ostatnie myśli (sen nie przyjdzie) - 8
145. Antologia - O, choinka! Czyli jak przetrwać święta - 10
146. Jennings Maureen - Pod gwiazdami Smoka - 9
147. Jennings Maureen - Biedny Tom już wystygł - 9
148. Goodkind Terry - Pierwsze prawo magii - 10
149. Pasikowska Anna - Pałac z lusterkami - 9
150. Lackberg Camilla - Księżniczka z lodu - 10+
151. Masłowiecka Agnieszka - Pyszne ciało - 8
152. Goodkind Terry - Kamień łez - 10

2012

1. O'Farrell Maggie - Zniknięcia Esme Lennox -10+
2. Brande Dorothea - Będę pisarzem - 7
3. Läckberg Camilla - Kaznodzieja - 10
4. Małecki Jakub - W odbiciu - 10
5. Romanowska Kornelia - Puszka Pandory - 8
6. Antologia - 2011. Antologia współczesnych polskich opowiadań - 8
7. King Stephen - Dallas'63 - 10+
8. Orliński Wojciech - Ameryka nie istnieje - 9
9. Zdanowicz Władysław - Misjonarze z Dywanowa, t.1 - 8
10. Evans Richard Paul - Doskonały dzień - 9
11. Lechowicz Martin - Teoria Portali - 7
12. Loisel Regis, Tripp Jean-Louis Skład główny -10
13. Goodkind Terry - Bractwo Czystej Krwi (Miecz Prawdy T.3) - 7
14. Braun Lilian Jackson - Kot, który się włączał i wyłączał - 7
15. Picoult Jodi - Przemiana - 10
16. Drobnik Łukasz - Nocturine.Cunninghamella - 8
17. Läckberg Camilla - Kamieniarz - 10
18. Amis Martin - Doświadczenie - 10
19. Antologia - Słodko gorzko - 7
20. Szymborska Wisława - Milczenie roślin - 10+
21. Shepard Lucius - Smok Griaule - 10
22. Wiśniewski Marek - Niepotrzebne skreślić - 9
23. Zafon Carlos Ruiz - Pałac Północy - 9
24. Wojciechowicz Zbigniew - Orwo - 10+
25. Kwiatkowska Jolanta - Rozsypane wspomnienia - 10
26. Campbell Ramsey - Zły wpływ - 8
27. Bielanin Andriej - Tajny wywiad cara Grocha - 9
28. Bereza Henryk - Zgłoski - 9
29. Kaplow Robert - Kto zabija najsłynniejszych amerykańskich pisarzy? - 7
30. Goodkind Terry - Świątynia wichrów (Miecz Prawdy 4) - 9
31. Picoult Jodi - Tam, gdzie Ty - 10
32. Zalewski Adam - Sześć razy śmierć - 9
33. Läckberg Camilla - Ofiara losu - 10
34. Liskowacki Artur Daniel - Skerco - 8
35. Willis Connie - Niebieski księżyc - 9
36. Coben Harlan - Klinika śmierci - 7
37. Mann Wojciech i Krzysztof Materna - Podróże małe i duże... - 8
38. Kain Dawid - Punkt wyjścia - 9
39. Läckberg Camilla - Niemiecki bękart - 9
40. Valente Catherynne M. - Nieśmiertelny - 9
41. Simpson Joe - Dotknięcie pustki - 10
42. Hoffman Alice - Król rzeki - 9
43. Burns David B. - Radość życia, czyli jak zwyciężyć depresję - 9
44. Murakami Haruki - 1Q84 (tomy I-III) - 10+
45. Kapuściński Ryszard - Podróże z Herodotem - 10
46. Klejzerowicz Anna - Czarownica - 10
47. Goodkind Terry - Dusza ognia (Miecz Prawdy 5) - 8
48. Läckberg Camilla - Syrenka - 10
49. Torwan Sergiusz - Portrety ze słów - 8
50. Pląder Halina - Rozsypanka - 9
51. Zdanowicz Władysław - Misjonarze z Dywanowa, t.2 - 8
52. Ulatowska Maria - Przypadki pani Eustaszyny - 9
53. Zalewski Adam - Małe miasteczko - 9
54. Ciszewski Marcin - www.ru2012.pl - 10
55. Eco Umberto - Cmentarz w Pradze - 8
56. Szaruga Leszek - Kanibale lubią ludzi - 10
57. Läckberg Camilla - Latarnik - 8
58. Niewrzęda Krzysztof - Popiół - 9
59. Słowik Aleksandra - Jednoczęściowy wierzchni strój kobiecy - 8
60. Carroll Jonathan - Kobieta, która wyszła za chmurę - 10+
61. Kallentoft Mons - Ofiara w środku zimy - 9
62. Chattam Maxime - Otchłań zła - 8
63. Kościów Aleksander - Lecą wieloryby - 9
64. Hausdorf Hartwig - Fenomeny nie z tego świata - 7
65. Goodkind Terry - Nadzieja pokonanych (Miecz Prawdy 6) - 8
66. Zielke Mariusz - Księga kłamców - 9
67. Gutberlet B.I. - 50 największych kłamstw i legend w historii świata - 9
68. Zafon Carlos Ruiz - Światła września - 9
69. Frattini Eric - Wodny labirynt - 8
70. Chattam Maxime - W ciemnościach strachu - 8
71. Chruszczewski Czesław - Miasto nie z tej planety - 9
72. Masterton Graham - Zła przepowiednia - 8
73. Faber Adele i Mazlish Elaine - Rodzeństwo bez rywalizacji - 10
74. Silverberg Robert - Długa droga do domu - 8
75. Masterton Graham - Czerwona maska - 9
76. Murakami Haruki - O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu - 9
77. Marklund Liza - Studio Seks - 9
78. Gayle Mike - Kawalerem być - 9
79. Crouch Blake - Pustkowia - 10
80. Kwiatkowska Jolanta - Przewrotność dobra - 10
81. Zimniak Magdalena - Pokój Marty - 10+
82. Mendoza Eduardo - Brak wiadomości od Gurba - 8
83. Chattam Maxime - Diabelskie zaklęcia - 10
84. Goodkind Terry - Filary świata (Miecz Prawdy 7) - 8
85. Niziurski Edmund - Klub Włóczykijów - 10+
86. Kehlmann Daniel - Rachuba świata - 9
87. Mellick III Carlton - The Haunted Vagina - 9
88. Goodkind Terry - Bezbronne imperium (Miecz Prawdy 8) -8
89. Pierce Cameron - The Ass Goblins of Auschwitz - 7
90. Niziurski Edmund - Niewiarygodne przygody Marka Piegusa - 9
91. Läckberg Camilla - Fabrykantka aniołków - 9
92. Ulman Anatol - Cigi de Montbazon i robalium Platona - 8
93. Studniarek Michał - Herbata z kwiatu paproci - 7
94. Miłoszewski Zygmunt - Uwikłanie - 9
95. Orbitowski Łukasz - Widma - 7
96. Gayle Mike - Dusza towarzystwa - 10
97. Linwood Barclay- Bez śladu - 10
98. Lisowski Krzysztof - Czarne notesy - 9
99. Masterton Graham - Krzywa Sweetmana - 7
100. Chevalier Tracy - Niebieska sukienka - 10+
101. Kazinski A. J. - Ostatni dobry człowiek -10
102. Goodkind Terry - Pożoga (Miecz Prawdy 9) - 8
103. Silverberg Robert - Roma Eterna - 10
104. Cichowlas R., Pocztarek P. - Masterton. Twarzą w twarz z pisarzem – 9
105. Masterton Graham - Katie Maguire - 9
106. Masterton Graham - Upadłe anioły - 9
107. Masterton Graham - Manitou - 10
108. Braun Lillian Jackson - Kot, który nie polubił czerwieni - 9
109. Masterton Graham - Zemsta Manitou - 9
110. Masterton Graham - Duch zagłady - 9
111. Schlink Bernhard - Letnie kłamstwa - 10
112. Masterton Graham - Krew Manitou - 7
113. Nowakowska Ewa Elżbieta - Merton Linneusz Artaud - 9
114. Hagen Wiktor - Długi weekend - 9
115. Masterton Graham - Armageddon - 10
116. Goodkind Terry - Fantom (Miecz Prawdy 10) - 8
117. Goodkind Terry - Spowiedniczka (Miecz Prawdy 11) - 9
118. Czapczyński Jan - Związek Banków Polskich 1991-2009 - 6
119. Dąbrowski Krzysztof T. - Grobbing - 9
120. Turczyński Andrzej - Koncert muzyki dawnej - 9
121. Gacek Michał - Endemia - 10+
122. Goodkind Terry - Wróżebna machina (Miecz Prawdy 12) - 8
123. Piekara Jacek - Miecz aniołów - 9
124. Piekara Jacek - Łowcy dusz - 9
125. Kosik Rafał - Obywatel, który się zawiesił - 10
126. Różni - Halloween - 8
127. Ćwiek Jakub - Kłamca 1 - 8
128. Ćwiek Jakub - Kłamca 2 Bóg marnotrawny - 8
129. Ćwiek Jakub - Kłamca 3 - Ochłap sztandaru - 8
130. Turczyński Andrzej - Żywioły - 9
131. Braun Lillian Jackson - Kot, który lubił Brahmsa - 10
132. Piekara Jacek - Płomień i krzyż, T.1 - 10
133. Antologia - 31.10 Wioska przeklętych - 9
134. Kańtoch Anna - Czarne - 10+
135. Patchett Ann - Stan zdumienia - 8
136. Honisch Ju - Obsydianowe serce T. 1-2 - 8
137. Braun Lillian Jakcson - Kot, który się bawił w listonosza - 9
138. Przewoźnik Tomasz - Hikikomori -9
139. Coben Harlan - Wszyscy mamy tajemnice - 8
140. Townsend Sue - Numer 10 - 10
141. Castle Mort - Obcy - 10+
142. Koontz Dean - Recenzja - 8
143. Cain Chelsea - Obłęd serca - 10
144. Gavalda Anna - Po prostu razem - 9
145. Stross Charles - Accelerando – 9
146. Barclay Linwood - Największy lęk - 9
147. Mitchell David - Atlas chmur - 10+
148. Keret Etgar - Pizzeria Kamikaze - 9
149. Sacks Oliver - Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem - 10
150. Murakami Haruki - Zniknięcie słonia - 8
151. Jezierski Piotr - Siła strachu - 8
152. Senecal Patrick - Ulica Wiązów 5150 - 9
153. Severski Vincent V. - Nielegalni - 10
154. Pawlak Romuald - Póki nas pies nie rozłączy - 10
155. Keret Etgar - Kolonie Knellera - 8
156. Skalska Joanna - Eremanta - 8
157. Daukszewicz Krzysztof - Pamiętnik IV Rzepy - 8
158. Zafon Carlos Ruiz - Więzień Nieba - 10
159. Kamiński Gabriel Leonard - Pan Swen – 9
160. Bacigalupi Paolo - Zatopione miasta – 10+

2013
1. Bralczyk Jerzy, Ogórek Michał - Kiełbasa i sznurek - 10
2. Carrell Jennifer Lee - Szyfr Szekspira - 9
3. Jarosz Mirosław, Dzieniszewski Jan - Alergie pokarmowe - 8
4. Poveda Ian - Idealizm. Cywilizacyjne dzieciństwo człowieka - 7
5. Fowler Christopher - Podziemne rzeki Londynu - 10
6. Petelczyc Krzysztof - Bigos - 5
7. Bolano Roberto - 2666 - 8
8. Hodder Mark - Dziwna sprawa Skaczącego Jacka - 9
9. Goodkind Terry - Reguła dziewiątek - 8
10. Carey Mike - Nazwanie bestii - 8
11. Hołownia Szymon - Kościół dla średnio zaawansowanych - 9
12. Twardoch Szczepan - Obłęd rotmistrza Von Egern - 10+
13. Fritz Martin - Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego? 111 zaskakujących pytań i odpowiedzi - 7
14. Pilipiuk Andrzej - Kuzynki - 9
15. Pilipiuk Andrzej - Księżniczka - 8
16. Pilipiuk Andrzej - Dziedziczki - 8
17. Andrus Artur - Blog osławiony między niewiastami - 10
18. Watson Mark - Jedenaście - 10+
19. Link Charlotte - Dom sióstr - 9
20. Gajek Grzegorz - Szaleństwo przychodzi nocą - 8
21. Sobol Eugeniusz - Killer - 8
22. Darda Stefan - Bisy - 8
23. Żymła Marek - Suma - 7
24. Skowroński Jacek - Zabić, zniknąć, zapomnieć... - 10
25. Antologia - Jedenaście pazurów - 8
26. Hender Hubert - Zapora - 7
27. Czuku Marek - Facet z szybą - 8
28. King Stephen - Wiatr przez dziurkę od klucza - 9
29. Mosse Kate- Grobowiec - 7
30. Bailyn Evan - Przechytrzyć Social Media - 8
31. Sekielski Tomasz - Sejf - 10
32. Ketchum Jack - Królestwo spokoju - 9
33. Hornby Nick - Wpadka - 8
34. Grange Jean-Christophe - Pasażer - 10+
35. M. John Harrison - Pusta przestrzeń - 7
36. Drzeżdżon Jan - Łąka wiecznego istnienia - 8
37. Senecal Patrick - Alicya - 9
38. Antologia - Dziedzictwo Manitou - 9
39. Albom Mitch - Jeszcze jeden dzień - 8
40. Beaton M.C. - Agatha Raisin i ciasto śmierci - 8
41. Łukjanienko Siergiej - Zimne brzegi - 10
42. Łukjanienko Siergiej - Nastaje świt - 9
43.Tabucchi Antonio - Tristano umiera - 8
44. Jennings Maureen - Spuśćmy psy - 8
45. Liskowacki Artur Daniel - Kronika powrotu - 7
46. Griffin Laura - Nie do wykrycia - 6
47. Łukjanienko Siergiej - Lord z planety Ziemia - 8
48. Sakowicz Krystyna - Praobrazy - 9
49. Kańtoch Anna - Przedksiężycowi t.I - 10+
50. Kańtoch Anna - Przedksiężycowi t.II - 9
51. To_Ya Bieszczadnik - Do czytania w tramwaju - 8
52. Zdrodowski Adam - 47 lotów balonem - 7
53. Coben Harlan - Zostań przy mnie - 7
54. Kyrcz Kazimierz Jr - Podwójna pętla - 10
55. Musso Guillaume - Uratuj mnie - 9
56. Ćwiek Jakub - Chłopcy - 8
57. Antologia - 11 cięć - 9
58. Zimny Patryk - Przejście - 7
59. Vickers Salley - Dowody na istnienie liczby 3 - 9
60. Kańtoch Anna - Czwarta nad ranem - 10
61. Sigurðardóttir Yrsa - Trzeci znak - 8
62. Wegner Robert M. - Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza. Północ-Południe - 7
63. Pasikowska Anna - Winogrona bez pestek - 7
64. Clarkson Jeremy - Świat według Clarksona - 9
65. Grange Jean-Christophe - Las cieni - 10
66. Ishiguro Kazuo - Nokturny - 10
67. Pilch Jerzy - Wiele demonów - 7
68. Baldacci David - Kolor prawdy - 8
69. Radecki Łukasz - Bóg Horror Ojczyzna. Złego początki - 9
70. Zimniak Magdalena - Jezioro cierni - 10
71. Carey Peter - Chemia łez - 7
72. King Stephen - Joyland - 10+
73. Maj Marek - Obrzeża i skraje - 9
74. Skowroński Jacek, Szewczyk Katarzyna - Maski - 9
75. Adler Elizabeth - Kalifornijska noc - 7
76. Llorens Chufo - Uciekinierka z San Benito - 8
77. Senecal Patrick - Pasażer - 10
78. Bonda Katarzyna - Sprawa Niny Frank - 7
79. Bacigalupi Paolo - Złomiarz - 8
80. King Brett - Bank 3.0 Nowy wymiar bankowości - 8
81. Antologia - Bizarro Bazar - 8
82. Antunes Antonio Lobo - Karawele wracają - 5
83. Lindsay Jeff - Demony dobrego Dextera - 9
84. Wiśniewski Janusz L. - Na fejsie z moim synem - 8
85. Matejewski Andrzej - My Inspiration - 1
86. Mendoza Eduardo - Awantura o pieniądze albo życie - 9
87. Cichowlas Robert - Wylęgarnia - 10
88. Gregory Philippa - Odmieniec - 10
89. Jeffrey Ford - Asystentka pisarza fantasy. Portret pani Chabuque - 10+
90. Antologia - Gorefikacje - 7
91. Gemmell David - Troja 1. Pan Srebrnego Łuku - 10+
92. Niewrzęda Krzysztof - Zamęt - 9
93. Gemmell David - Troja 2. Tarcza Gromu - 10+
94. Colfer Eoin - O mały włos - 8
95. Braun Lillian Jackson - Kot, który wąchał klej - 10
96. Gemmell David i Stella - Troja 3. Upadek królów - 10
97. Shepard Lucius - Modlitewnik amerykański. Luizjański blues. Viator - 10+
98. Dunn Carola - Daisy D. Śmierć w posiadłości Wentwaterów - 10
99. Appel Mariusz - Tonic - 7
100. Braun Lilian Jackson - Kot, który wszedł pod podłogę - 10
101. O'Neill Jim - Mapa wzrostu. Szanse gospodarcze państw grupy BRICs - 9
102. Dunn Carola - Daisy D. Tajemnica ogrodu zimowego -10
103. Klejzerowicz Anna - Córka czarownicy - 10
104. Jeżowska Basia - W więzieniu ciała - 10
105. Lewandowski Konrad T. - Magnetyzer - 10
106. Brzostowski Marcin - Słodka bomba Silly - 8
107. Błach Sylwia - Bo śmierć to tylko początek - 8
108. Hodder Mark - Zdumiewająca sprawa nakręcanego człowieka - 10+
109. Picoult Jodi - Krucha jak lód - 8
110. Dunn Carola - Daisy D. Oklaski zbierze morderca - 9
111. Tidhar Lavie - Obama - 10
112. Hernandez Felisberto - Ciemna jadalnia, balkon i inne niezwykłe opowieści - 9
113. Braun Lillian Jackson - Kot, który rozmawiał z duchami - 9
114. Antologia - Zombiefilia - 8
115. Shaw Ali - Dziewczyna o szklanych stopach - 10
116. King Stephen - Doktor Sen - 10
117. Sawicki Bartosz - Krucha wieczność - 8
118. Rollins James - Amazonia - 9
119. Piskorski Krzysztof - Cienioryt - 10
120. Holt Jonathan - Carnivia. Bluźnierstwo - 8
121. Carroll Jonathan - Kąpiąc lwa - 10
122. Muszer Dariusz - Homepage Boga - 10
123. Bator Joanna - Piaskowa Góra - 10+
124. Wroński Marcin - Morderstwo pod cenzurą - 8
125. Bator Joanna - Chmurdalia - 10+
126. Mitchell David - Tysiąc jesieni Jacoba de Zoeta - 10
127. Piaskowska-Majzel Mirosława - (Po) Między - 9
128. Jakubowski Paweł - Kopuła - 9
129. Coben Harlan - Schronienie - 10
130. Dunn Carola - Daisy D. - Ślepy tor fortuny - 10
131. Coben Harlan - Kilka kroków do śmierci - 10
132. Duńska Teresa Kiara, Szymborska Hanna, Czerwiec-Dzierżymirski Marek - Pierścienie ognia - 8
133. Lynch Scott - Kłamstwa Locke'a Lamory - 10+
134. Mogilski Edward - Martwa laleczka - 7
135. Lynch Scott - Na szkarłatnych morzach - 10+
136. Zielke Mariusz - Formacja trójkąta - 10
137. Czaplewski Wojciech - Pochwała niezrozumiałości - 10
138. Lynch Scott - Republika złodziei - 10+
139. Murakami Haruki - Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa - 10
140. Picoult Jodi - To, co zostało - 9
141. Bryson Bill - Ani tu, ani tam. Europa dla początkujących i średnio zaawansowanych - 9
142. McCarthy Cormac - Droga - 9
143. Sapkowski Andrzej - Sezon burz - 10+
144. Orbitowski Łukasz - Szczęśliwa ziemia - 9
145. Andrus Artur, Czubaszek Maria - Każdy szczyt ma swój Czubaszek - 10
146. Wasielewski Maciej - Jutro przypłynie królowa - 10+
147. Pilipiuk Andrzej - Kroniki Jakuba Wędrowycza - 7
148. Bator Joanna - Ciemno, prawie noc - 10
149. Braun Lilian Jackson - Kot, który mieszkał wysoko - 9
150. Podlewski Marcin - Szklana góra - 9

2014
1. Wells Dan - Nie jestem seryjnym mordercą - 9
2. Paniuszkin Walerij - Rublowka - 9
3. Twardoch Szczepan - Morfina - 9 
4. Andrus Artur  - Boks na ptaku, czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak - 9
5. Turczyński Andrzej  - Bruliony Starej Ziemi - 8
6. Podolak Daniel - Dziwne chwile - 8
7. Dunn Carola - Młoda dama w opałach - 9
8. Lindqvist John Ajvide - Ludzka przystań - 10
9. Duńska Teresa Kiara, Sochacka Irena - Warkocz Bereniki - 8
10. Strzeszewski Emil - Ektenia - 9
11. Flagg Fannie - Smażone zielone pomidory - 9
12. Wolfe Gene - Pokój - 10
13. Wells Dan - Pan Potwór - 8
14. Beaton M.C. - Agatha Raisin i wredny weterynarz - 9
15. Kaku Michio - Fizyka rzeczy niemożliwych - 10+
16. Moore Graham - Sherlockista - 9
17. Nowakowska Elżbieta Ewa - Trzy ołówki - 9
18. Orlev Uri - Biegnij chłopcze, biegnij - 7
19. Martin George R.R. - Rycerz siedmiu królestw - 9
20. Klejzerowicz Anna - List z powstania - 10
21. Bronte Emily - Wichrowe Wzgórza - 10+
22. Mroziewicz Krzysztof - Korespondent, czyli jak opisać pełzający koniec świata -9
23. Fraser George MacDonald - Flashman - 7
24. McEwan Ian - Słodka przynęta - 10+
25. Dunn Carola - Wet za wet, milordzie - 8
26. Modzelewski Karol - Zajeździmy kobyłę historii. Wyznania poobijanego jeźdźca - 10
27. Helprin Mark - Zimowa opowieść - 8
28. Montgomery Lucy Maud - Błękitny zamek - 8
29. Coben Harlan - Sześć lat później - 9
30. Braun Lilian Jackson - Kot, który znał kardynała - 9
31. Gabor Monika - Uwaga na marzenia - 7
32. Eng Tan Twan - Ogród wieczornych mgieł - 10
33. Masterton Graham - Śpiączka - 9
34. Bałczewski Michał - Eva Morales de Nacho Lima - 8
35. Gaiman Neil - Ocean na końcu drogi - 10
36. Le Goff Jacques - Sakiewka i życie - 9
37. Niffenegger Audrey - Lustrzane odbicie - 9
38. Beaton M.C. - Agatha Raisin i zakopana ogrodniczka - 8
39. Cooper Gwen - Odyseja kota imieniem Homer - 10
40. Szczerek Ziemowit - Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian - 10
41. Cygler Hanna - Tryb warunkowy - 8
42. Perez-Reverte Arturo - Mężczyzna, który tańczył tango - 10+
43. Davidson Andrew - Gargulec - 10+
44. Ziębiński Robert - Stephen King. Sprzedawca strachu - 8
45. Munro Alice - Dziewczęta i kobiety - 9
46. Kańtoch Anna - Przedksiężycowi III - 8
47. Guzowska Marta - Ofiara Polikseny - 8
48. Saramago Jose - Miasto ślepców - 10
49. Ketchum Jack - Potomstwo - 6 
50. Child Lee - Poziom śmierci - 10 
51. Karski Jan - Tajne państwo - 10+ 
52. Beaton M.C. - Agatha Raisin i zmordowani piechurzy - 9 
53. Child Lee - Uprowadzony - 10
54. Faber Michel - Szkarłatny płatek i biały - 10+ 
55. Zimniak Magdalena - Białe róże dla Matyldy - 10 
56. Palahniuk Chuck - Fight Club - 8 
57. Rudzka Teresa Monika - Kuzyneczki - 8
58. Child Lee - Wróg bez twarzy - 10 
59. Faber Michel - Jabłko - 9 
60. Miszczuk Katarzyna Berenika - Druga szansa - 8 
61. Jonasson Jonas - Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął - 10 
62. DeLillo Don - Aniol Esmeralda - 9 
63. Borkowski Przemysław - Hotel Zaświat - 7 
64. Werber Bernard - Tanatonauci - 8 
65. Green John - Gwiazd naszych wina - 10+
66. Riggs Ransom - Osobliwy dom pani Peregrine - 9
67. Kain Dawid, Kyrcz Kazimierz - Wojna świrów - 9
68. Bonda Katarzyna - Pochłaniacz -8
69. Kawakami Hiromi - Manazuru - 9 
70. Branson Richard - Like A Virgin. Czego nie nauczą Cię w szkole biznesu - 9 
71. Walentynowicz Katarzyna - Mimochodem. Rozmowy o Jacku Kaczmarskim - 9 
72. Beaton M.C. - Agatha Raisin i śmiertelny slub - 9
73. Korwin-Mikke Janusz - Vademecum ojca - 4 
74. Jaruzelska Monika - Towarzyszka panienka - 7 
75. Michałowski Piotr - Narożnikowo, centralnie, pogranicznie - 8
76. Niedźwiecki Marek - Nie wierzę w życie pozaradiowe - 8 
77. Lemaitre Pierre - Alex - 10
78. Szaruga Leszek - Dane elementarne - 10
79. Child Lee - Podejrzany - 9 
80. Bielecki Krzysztof - I nagle wszystko się kończy - 10 
81. Hill Joe - NOS4A2 - 10 
82. Braun Lilian Jackson - Kot, który poruszył górę - 9 
83. Glukhovsky Dmitry - Witajcie w Rosji - 9 
84. Zborowski Zbigniew - Nowy drapieżnik - 10
85. Bielecki Krzysztof - Rezydencja - 9 
86. Extence Gavin - Wszechświat kontra Alex Woods - 9 
87. Kulpa Piotr - Pan na Wisiołach. Mroczne siedlisko - 8 
88. Werber Bernard - Imperium aniołów - 9 
89. Karpowicz Ignacy - Sońka - 9 
90. Hrabal Bohumil - Auteczko - 6 
91. Kańtoch Anna - Pięć dziwnych nocy wigilijnych - 8 
92. Dunn Carola - Zaczęło się od listu - 9 
93. Moody Theo W., Martin F.X. - Historia Irlandii - 7 
94. Bodor Adam - Ptaki Wierchowiny - 9 
95. Lotz Sarah - Troje - 9 
96. Munro Alice - Kocha, lubi, szanuje... - 8
97. Kain Dawid - Kotku, jestem w ogniu - 10+ 
98. King Stephen - Pan Mercedes -8
99. Dehnel Jacek - Saturn - 9 
100. Bielecki Krzysztof - Defekt pamięci - 9 
101. Baker Kline Christina - Sieroce pociągi - 8
102. Muszyński Piotr - Gambit mocy - 6
103. Dayan Leore - Ludzie wolą tonąć w morzu - 9
104. Perrotta Tom - Pozostawieni - 8
105. Gunia Wojciech - Powrót - 8
106. Child Lee - Płonące echo - 8 
107. Cherezińska Elżbieta - Gra w kości - 10
108. Watson S.J. - Zanim zasnę - 10+
109. Bowen James - Kot Bob i ja - 8 
110. Walton Jo - Wśród obcych - 9 
111. Tawada Yoko - Fruwająca dusza - 6
112. French Tana - Zdążyć przed zmrokiem - 10 
113. Bielecki Krzysztof - Rekonstrukcja - 9 
114. Gombrowicz Witold - Kosmos - 10 
115. Beaton M.C. - Agatha Raisin i koszmarni turyści - 8 
116. Nesbo Jo - Człowiek-nietoperz - 10
117. Hearne Kevin - Na psa urok - 9 
118. Ulatowska Maria, Skowroński Jacek - Autorka - 9 
119. Stypułkowski Jerzy - Skandynawska wieża Babel - 6 
120. Szolc Izabela - Żona rzeźnika - 8 
121. Izaguirre Marian - Tamte cudowne lata - 10 
122 . Hearne Kevin - Raz wiedźmie śmierć - 8
123. Zeland Vadim - Transerfing rzeczywistości  t.1 - 8
124. Child Lee - Bez pudła - 9 
125. Gombrowicz Witold - Trans-Atlantyk - 10
126. Kałużyńska Magdalena - Alvethor, t. 1 - 9
127. Foer Jonathan Safran - Wszystko jest iluminacją - 10+ 
128. Hearne Kevin - Między Młotem a Piorunem - 9
129. Hearne Kevin - Zbrodnia i Kojot - 8 
130. Tomaszewski Mirosław - Marynarka - 9
131. Zeland Vadim - Transerfing rzeczywistości t.2 - 5
132. Weaver Tim - Bez ostrzeżenia - 8 
133. Lier Horst Jorn - Jaskiniowiec - 8
134. Coetzee J.M. - W sercu kraju - 10+
135. Chamberlain Diane - Tajemnica Noelle - 9 
136. Rozmus Piotr - Bestia - 9
137. Duńska Teresa Kiara - Strofy światłem utkane - 10
138. Darska Bernadetta - To nas pociąga! - 8 
139. Klejzerowicz Anna - Sekret czarownicy - 8
140. Pyper Andrew - Demonolog - 8 
141. Kaufman Ron - Inspirujące usługi - 7 
142. Samsel Karol - Więdnice - 9
143. Grange Jean-Christophe - Kaiken - 9
144. Hołownia Szymon, Prokop Marcin - Układamy sobie życie - 9 
145. ANTOLOGIA - Zapomniane słowa - 8 
146. Child Lee - Siła perswazji - 9 
147. Anonim - Żywot Łazika z Tormesu - 8
148.  Kienzler Iwona  - Europa jest kobietą - 8
149. Rogak Lisa - Życie i czasy Stephena Kinga - 8 
150. Krasznahorkai Laszlo - Melancholia sprzeciwu - 7 
151. ANTOLOGIA - Oblicza grozy - 10
152. Bengtsson Jonas T. - Baśń - 10 
153. Galbraith Robert (Rowling J.K.) - Wołanie kukułki - 10 
154. Hearne Kevin - Kijem i mieczem - 8 
155. ANTOLOGIA - Pokłosie - 9 
156. Child Lee - Nieprzyjaciel - 9
157. Modiano Patrick - Zagubiona dzielnica - 8
158. Król Marcin - Klęska rozumu - 10+
159. Hearne Kevin - Kronika wykrakanej śmierci - 10 
160. Rushdie Salman - Ojczyzny wyobrażone - 8 
161. Stasiuk Andrzej - Wschód - 10
162. Jabłoński Witold - Miecz i słowo - 10+
163. Flynn Gillian - Mroczny zakątek - 10 
164. Nowaczyński Adolf - Bajki o księżniczkach i karłach - 6
165. Grzebuła Marta - Obsesja - 3 
166. Chmielarz Wojciech - Podpalacz - 8 
167 . Doctorow Cory - Kontekst - 5
168. Budzyński Wojciech - Public relations. Strategia i nowe techniki kreowania wizerunku - 6
169. Żelazko Agnieszka - 10 odsłon Public Relations - 10
170. Orringer Julie - Niewidzialny most - 10+ 
171. Koontz Dean - Bez tchu - 8
172. Ćwiek Jakub - Chłopcy 2. Bangarang! - 7 
173. Ćwiek Jakub - Chłopcy 3. Zguba - 7
174. Nikodemska El Tairy Hanna - Jak wyhodować potwora - 8
175. Murphy Piter - Trzy - 7 
176. Somoza Jose Carlos - Tetrameron - 9 
177. Gardiner Meg - Klub tajemnic - 8 
178. Kader Shirin - Zaklinacz słów - 10+ 
179. Nowaczyński Adolf - Małpie zwierciadło - 7 
180. Nollke Matthias - Asertywność i sztuka ciętej riposty - 7 
181. Koontz Dean - Mroczne popołudnie - 7 
182. Tulli Magdalena - Włoskie szpilki - 9
183. Bailey Gwen - Szczenię doskonałe - 8 
184. Ruff Matt - Miraż - 10+
185. Tomkowski Jan - Zamieszkać w bibliotece - 9 
186. Tyszkiewicz Beata Katarzyna - Wyspy szczęśliwe - 4

2015
1. Lee Edward - Ludzie z bagien - 9
2. Wojteczek Mariusz Orzeł - Kronika relacji intymnych - 10
3. Myron Vicki - Dewey. Wielki Kot w Małym Mieście - 8
4. King Stephen - Przebudzenie - 10+ 
5. Tomczyk Tomek - Bloger - poradnik dla blogerów - 7 
6. Buzzati Dino - Polowanie na smoka z falkonetem - 10
7. Flaubert Gustav - Pani Bovary - 8 
8. Karolides, Bald, Sova - 100 zakazanych książek - 5 
9. Turzyniecka Agnieszka - Dziewczynka z balonikami - 8 
10. Coben Harlan - Tęsknię za tobą - 8
11. Weil Simone - Świadomość nadprzyrodzona - 9 
12. Danielewska Łucja - Antyfony barowe - 10 
13. Surmaczyński Piotr - Wyspa dreszczowców - 8 
14. Woolf Virginia - Nawiedzony dom - 10+ 
15. Środa Krzysztof - Niejasna sytuacja na kontynencie - 9 
16. Masłowiecka Agnieszka - Splątanie - 9 
17. Ward Lesley J., Woods Geraldine - Gramatyka angielska dla bystrzaków - 8 
18. Braun Lillian Jackson - Kot, którego tu nie było - 8 
19. Etter Jean-Francois - Cała prawda o e-papierosach - 7
20. Szostak Wit - Sto dni bez słońca - 10+
21. Dobbs Michael - House of Cards. Bezwzględna gra o władzę - 9
22. Domagalska Karolina - Nie przeproszę, że urodziłam. Historie rodzin z in vitro - 9
23. Waniek Henryk - Notatnik i modlitewnik drogowy - 8
24. Murakami Haruki - Słuchaj pieśni wiatru. Flipper roku 1973 - 9
25. James E.L. - Pięćdziesiąt twarzy Greya - 5
26. Christensen Lars Saabye - Półbrat - 10+
27. Warecki Marek, Warecki Wojciech - Ten straszny polski patriotyzm - 3
28. McDonald Ian - Brasyl - 8
29. Hannah Sophie - Inicjały zbrodni - 10
30. McKay M., Paleq K., Fanning P., Landis D. - Kiedy twoja złość krzywdzi dziecko -6
31. Horowitz Anthony - Dom Jedwabny - 10
32. Stukan Jarosław - Toksyczna psychologia i psychiatria. Depresja a samobójstwo - 7 
33. Tartt Donna - Szczygieł - 10+
34. Beaton M.C. - Agatha Raisin i krwawe źródło - 9 
35. Kyrcz Kazimierz - Femme Fatale - 9 
36. Deutscher Guy - Through the Language Glass: Why the World Looks Different in Other Languages - 10+ 
37. Piñol Albert Sánchez - Chłodny dotyk - 10
38. Wagner Jana - Pandemia - 8
39. Miralles Francesc - Miłość przez małe m - 10 
40. Carroll Jonathan - Ucząc psa czytać - 10+ 
41. Cooper Glenn - Biblioteka umarłych - 9 
42. Yalom Irvin - Istoty ulotne - 9
43. Socha Rafał - Kredyt na żula - 6
44. Samsel Karol - Prawdziwie noc - 9
45. Macleod Ian R. - Obudź się i śnij. Tchorosty i inne wy-tchnienia - 10
46. Child Lee - Jednym strzałem - 9
47. Barry Sebastian - Tajny dziennik - 9
48. Koja Kathe - Włóczęga - 10
49. Sedláček Tomáš - Ekonomia dobra i zła - 10
50. Ostrowska Eda - Edessy - 8
51. Lemaitre Pierre - Koronkowa robota - 9
52. Knight India - Moje życie na talerzu - 8
53. Patykiewicz Piotr - Dopóki nie zgasną gwiazdy - 9
54. Pietrzak Tomasz - Umlauty - 9
55. Rowe Dorothy - Depresja. Jak skruszyć mury więzienia swojego umysłu - 10+
56. Ritzer George - Makdonaldyzacja społeczeństwa - 7
57. Jucewicz Agnieszka, Sroczyński Grzegorz - Żyj wystarczająco dobrze - 9
58. Wegner Robert M. - Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ - Południe - 10+
59. Orzeł Paweł - Arkusz. [^pi^gmalion}] - 9
60. Smith Zadie - Lost and Found. Opowiadania - 9
61. Wegner Robert M. - Każdy dostanie swoją kozę - 10
62. Maludy Aleksandra Katarzyna - Rok 1863. Opowieść o miłości, wojnie i gotowaniu - 8
63. Henriksen Levi - Śnieg przykryje śnieg - 9
64. Izdebska Kinga - Biuro kotów znalezionych - 7
65. King Stephen - Znalezione nie kradzione - 10
66. Piketty Thomas - Kapitał w XXI wieku - 8
67. Crummey Michael - Sweetland - 9
68. Vosganian Varujan - Księga szeptów - 10+
69. Perez-Reverte Arturo - Cierpliwy snajper - 9
70. Nowakowska Ewa Elżbieta - Nareszcie - 9
71. Pratchett Terry - Para w ruch - 7
72. Borowiec Piotr - Wszystkie białe damy - 9
73. Läckberg Camilla - Zamieć śnieżna i woń migdałów - 8
74. Kidd Sue Monk - Sekretne życie pszczół - 10 
75. Horowitz Anthony - Moriarty - 10+
76. Krakowiak Łukasz - Copyfighter - 8
77. Cleese John - Tak czy inaczej... - 9 
78. Łojek Aleksandra - Befast. 99 ścian pokoju - 9 
79. Bielecki Krzysztof - Sekretna mechanika rzeczywistości - 10 
80. Merkury Christian - Oszukać Matrix - 6
81. Vasquez Juan Gabriel - Reputacje - 10 
82. Lupton Rosamund - Siostra - 10 
83. Murakami Haruki - O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu - 9
84. Malzahn Miłka O. - 9 mgnień wiosny byłego cara - 8
85. Marson Jacqui - Bycie miłym to przekleństwo - 8  
86. Child Lee - Bez litości - 10 
87. Braun Lillian Jackson - Kot, który myszkował w szafach - 9 
88. Bednarska Agnieszka - Płaczący chłopiec - 7 
89. Brunner John - Wszyscy na Zanzibarze - 9 
90. Sloan Robin - Całodobowa księgarnia pana Penumbry - 9  
91. Majka Paweł - Pokój światów - 10+ 
92. Lee Harper - Zabić drozda - 8 
93. Świerczek Marek - Skowyt - 8 
94. Radecki Łukasz - Horror klasy B - 8 
95. Zielińska Aleksandra - Przypadek Alicji - 10 
96. Terzijski Kalin - Czy jest ktoś, kto cię kocha - 8 
97. Sawicki Bartosz - Stan alfa - 9 
98. Darda Stefan - Opowiem ci mroczną historię - 9 
99. Middleton Stanley - Wakacje - 9 
100. Dąbrowski Krzysztof T. - Z życia dr. Abble - 7 
101. Suskiewicz Łukasz - Zależności - 9 
102. Koontz Dean - Niewinność - 8 
103. Ishiguro Kazuo - Pogrzebany olbrzym - 10+
104. Cathcart Peter, Klein Daniel - Przychodzi Platon do doktora - 9 
105. Flanagan Richard - Ścieżki północy - 10+ 
106. Sellers Sally - Vanessa i Virginia - 9
107. Baltassat Jean-Daniel - Kozetka Stalina - 6
108. Lee Harper - Idź, postaw wartownika - 10 
109. Fo Dario - Córka papieża - 8 
110. Samak Gregory - Księga Życia - 5 
111. McEwan Ian - W imię dziecka - 10+ 
112. Tepper Sheri S. - Trawa - 9
113. Hill Susan - Ptak nocy - 9 
114. Munroe Randall - What if? A co gdyby? - 9 
115. Szolc Izabela - Śmierć w hotelu Haffner - 9 
116. Morawska Anna - Twarze depresji - 8 
117. Walczak Emilia - Hey, Jude! - 8 
118. Hawkins Paula - Dziewczyna z pociągu - 8 
119. Pawlak Romuald - Krew nie woda - 7 
120. Hawkes Tim - Dziesięć rozmów, które musisz przeprowadzić ze swoim synem - 5 
121. Sigler Scott - Infekcja - 7 
122. Sigler Scott - Zakażenie - 7 
123. Aksamit Bożena - Batory - 9 
124. Masterton Graham - Czerwone światło hańby - 8
125. Clarke Susanna - Damy z Grace Adieu - 8 
126. Puzyńska Katarzyna - Motylek - 10 
127. Małecki Jakub - Dygot - 10+ 
128. Majzel Tomasz - Treny echa tropy - 8 
129. Liskowacki Artur Daniel - Ulice Szczecina (ciąg bliższy) - 9 
130. Shepard Lucius - Krokodylowa Skała - 10 
131. Puzyńska Katarzyna - Więcej czerwieni - 10 
132. Axelsson Majgull - Lód i woda, woda i lód - 9 
133. Zielke Mariusz - Sędzia - 10+
134. Perutz Leo - Mistrz Sądu Ostatecznego - 9 
135. Puzyńska Katarzyna - Trzydziesta pierwsza - 10 
136. Kaźmierczak Maciej - Zwierzyna - 8 
137. Skowroński Jacek, Ulatowska Maria - Pokój dla artysty - 9 
138. Hunt Rebecca - Pan Chartwell - 8 
139. Beaton M.C. - Agatha Raisin i tajemnice salonu fryzjerskiego - 9 
140. Cherezińska Elżbieta - Turniej cieni - 9 
141. Mori Carla - Krew, pot i łzy - 8 
142. Brewer Kenneth - Kosmolot i czółno - 10
143. Marwood Alex - Dziewczyny, które zabiły Chloe - 10 

2016
1. Kashua Sayed - Druga osoba liczby pojedynczej - 9
2. Pichon Liz - Tomek Łebski wymiata (prawie zawsze) - 7 
3. Toscana David - Ostatni czytelnik - 9 
4. Klejzerowicz Anna - Medalion z bursztynem - 8 
5. Kempna Magdalena - Przebudzenia doktora Sørena -10
6. King Stephen - Bazar złych snów -9
7. Hornby Nick - Funny Girl - 10
8. Pichon Liz - Fantastyczny świat Tomka Łebskiego - 8
9. Puzyńska Katarzyna - Z jednym wyjątkiem - 10+
10. Kureishi Hanif - Ostatnie słowo - 8
11. Child Lee - Elita zabójców - 10
12. Załuski Krzysztof Maria - Imigranci - 7
13. Ćwiek Jakub - Chłopcy 4. Największa z przygód - 7
14. Krakauer Jon - Wszystko za Everest - 10
15. Ackroyd Peter - Londyn. Biografia - 10+
16. Child Lee - Nic do stracenia - 7
17. Różni - Hardboiled - 8
18. Fisher Carrie - Księżniczka po przejściach. Nie tylko o Gwiezdnych Wojnach - 10
19. Jakób Lech M. - Poradnik grafomana - 8
20. Morrell David - Morderstwo jako dzieło sztuki - 10
21. Eco Umberto - Temat na pierwszą stronę - 10
22. Mitchell David - Czasomierze - 10+
23. Kańtoch Anna - Łaska - 10
24. Lenz Siegfried - Minuta ciszy - 8
25. Catton Eleanor - Wszystko, co lśni - 10+
26. Brett Regina - Bóg nigdy nie mruga - 10
27. Puzyńska Katarzyna - Utopce - 9
28. Pinker Stephen - Piękny styl: Przewodnik człowieka myślącego po sztuce pisania XXI wieku - 9
29. Poe Edgar Allan - Opowieści miłosne, śmiertelne i tajemnicze - 10
30. Kowalewski Włodzimierz - Excentrycy - 10+
31. Urbanowicz Artur - Gałęziste - 8
32. Maślanek Jarosław - Ferma ciał - 9
33. Didion Joan - Rok magicznego myślenia - 8
34. Kalinowski Grzegorz - Śmierć frajerom - 9
35. Kalinowski Grzegorz - Śmierć frajerom. Złota maska - 9
36. Horst Jorn Lier - Ślepy trop - 9
37. Mikuła Paulina - Mówiąc inaczej - 10
38. Borlik Piotr - Teatr lalek - 10
39. Klejzerowicz Anna - Dom Naszej Pani - 10
40. H - 1946 - 8
41. Dziadkiewicz Kamil - Miasto krwi - 8
42. Bryan Helen - Oblubienice wojny - 9
43. Kopińska Justyna - Polska odwraca oczy - 10+
44. Abramowicz Marta - Zakonnice odchodzą po cichu - 10
45. Wellington Chrissie - Bez ograniczeń - 8
46. Leder Andrzej - Prześniona rewolucja. Ćwiczenie z logiki historycznej - 9
47. Szczyrba Jacek - Punkt Lagrange'a - 10+
48. Duńska Teresa Kiara - Pejzaże z okruchów dnia - 8
49. Sanderson Brandon - Z mgły zrodzony - 10
50. Kotarski Radek - Nic bardziej mylnego - 9
51. Sparks Nicholas - Prawdziwy cud - 9
52. Szwonder Mirosław - Rosyjska ruletka - 8
53.  Mjåset Christer - To ty jesteś Bobbym Fischerem - 9
54. Sanderson Brandon - Studnia Wstąpienia - 10
55. Kowalczyk Monika Miriam - Dalekość - 8 
56. Klejzerowicz Anna - Zaginione miasto - 10 
57. Allende Isabel - Japoński kochanek - 10 
58. Sanderson Brandon - Bohater Wieków - 10
59. Beaton M.C. - Agatha Raisin i martwa znachorka - 9 
60. Sobolewska Justyna - Książka o czytaniu - 10+ 
61. Mieville China - Miasto i miasto - 10+ 
62. Szamałek Jakub - Czytając z kości - 9 
63. McBride James - Ptak Dobrego Boga - 10 
64. Puzyńska Katarzyna - Łaskun - 10 
65. Ziembicka Bogna - Droga do Różan - 8 
66. Pessl Marisha - Nocny film - 10+ 
67. Braun Lilian Jackson - Kot, który przyszedł na śniadanie - 9 
68. Waters Sarah - Muskając aksamit - 10 
69. Ziembicka Bogna - Wiosna w Różanach - 8
70. Ziembicka Bogna - Tylko dzięki miłości - 9 
71. Hearne Kevin - Kroniki Żelaznego Druida 7 - Nóż w lodzie - 9 
72. Dziewit-Meller Anna - Góra Tajget - 10+ 
73. Ziembicka Bogna - Bądź przy mnie - 9 
74. Beaton M.C. - Agatha Raisin i  przeklęta wieś - 9
75. Groff Lauren - Fatum i Furia - 10+ 
76. Ziembicka Bogna - Na zawsze Różany - 8 
77. Ackroyd Peter - Londyn podziemny - 10 
78. King Stephen - Koniec warty - 10 
79. Coben Harlan - Nieznajomy - 8 
80. Glukhovsky Dmitry - Futu.Re - 10 
81. Stanowski Krzysztof - Stan futbolu - 9 
82. Miller Alice - Ścieżki życia - 9 
83. Gerritsen Tess - Igrając z ogniem - 10 
84. Bayard Pierre - Jak rozmawiać o książkach, których się nie czytało? - 10+ 
85. Hearne Kevin - Kroniki Żelaznego Druida 8 - Kołek na dachu - 8 
86. Watson S.J. - Drugie życie - 10 
87. Płaza Maciej - Skoruń - 9
88. Opiat-Bojarska Joanna - Koneser - 9
89. Pratchett Terry - Wolni Ciut Ludzie - 10
90. Kopiasz Klaudia - W głąb lawendowych uliczek - 6 
91. Tremayne S.K. - Bliźnięta z lodu - 10+ 
92.  Jeż Agnieszka, Płatkowska Paulina - Nie oddam szczęścia walkowerem - 9
93. Opiat-Bojarska Joanna - Gdzie jesteś, Leno? - 8
94. Wojciechowicz Juliusz - Bez znieczulenia - 9 
95. Sanderson Brandon - Stop prawa - 10 
96. Musso Guillaume - Ta chwila - 10+ 
97. Sanderson Brandon - Cienie tożsamości - 9 
98. Dalasiński Tomasz - Nieopowiadania - 9 
99. Wietecki Jacek - Bogowie i bestie -8
100. Kopiec Grzegorz - Fałszywy dekret - 9 
101. Darda Stefan - Zabij mnie, tato - 10 
102. Kisiel Marta - Nomen omen - 7 
103. Głowacki Aleksander - Alkaloid - 8 
104. Kondratow Aleksander - Zaginione cywilizacje - 10 
105. Lewandowski Maciej - Splątanie - 6 
106. Manguel Alberto - A History of Reading - 10+
107. Cathcart Thomas - Dylemat wagonika - 10 
108. Beaton M.C. - Hamish Macbeth i śmierć plotkary - 9
109. Bonda Katarzyna - Maszyna do pisania - 10 
110. Bonda Katarzyna - Okularnik - 8 
111. Child Lee - Jutro możesz zniknąć - 9 
112.Gardos Peter - Gorączka o świcie - 7 
113. Zielke Mariusz - Dla niej wszystko - 9 
114. Kain Dawid - Fobia - 10+
115. Lillenfeld S. i inni - 50 wielkich mitów psychologii popularnej - 9
116. Jeffries Sheila - Salomon. Kot, który leczył dusze - 10 
117. Gryglik Marcin - Chwile ostateczne - 8 
118. Gunia Wojciech - Nie ma wędrowca - 9 
119. Cuddy Amy - Wstań! - 10+ 
120. Mori Carla - Kostuszka - 9 
121. Musso Guillaume - Papierowa dziewczyna - 10
122. Wolny Maja - Czarne liście - 10
123. Łuszczyna Marek - Zimne. Polki, które nazwano zbrodniarkami - 8 
124. Child Lee - 61 godzin - 10 
125. Redondo Dolores - Niewidzialny strażnik - 10 
126. Brown Dan - Inferno - 9 
127. Alighieri Dante - Boska Komedia - 10
128. Strout Elizabeth - Mam na imię Lucy - 10
129. Child Lee - Czasami warto umrzeć - 9
130. Cetnarowski Michał - I dusza moja - 10
131. Asher Jay - 13 powodów - 9
132. Samsel Karol - Jonestown - 8
133. Kańtoch Anna - Światy Dantego - 10+
134. Springer Filip -Miasto Archipelag - 10
135. Kalpouzos Yiannis - Imaret. W cieniu zegara - 9
136. Flynn Gillian - Zaginiona dziewczyna - 10
137. Kaczkowski Jan ks., Żyłka Piotr - Życie na pełnej petardzie - 10
138. Błądek Monika - Gloria - 7
139. Wierzbicki Łukasz - Dziadek i niedźwiadek - 9
140. Martin-Lugand Agnes - Szczęśliwi ludzie czytają książki i piją kawę - 7
141. Kahneman Daniel - Pułapki myślenia - 10
142. Springsteen Bruce - Born To Run - 10+
143. C. Piotr - Pokolenie Ikea - 6
144. Rak Radek - Puste niebo - 10
145. James Peter - Dom na wzgórzu - 9
146. Jagielska Grażyna - Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym - 10
147. Paliński Paweł - Polaroidy z zagłady - 9
148. Chmielarz Wojciech - Wampir - 8
149. Lem Stanisław - Głos Pana - 10
150. Puzyńska Katarzyna - Dom czwarty - 10
151. Danielewski Mark Z. - Dom z liści - 10+
152. Pohler Eva - Purgatorium. Wyspa Tajemnic - 8
153. Słoniowska Żanna - Dom z witrażem - 9
154. Bonda Katarzyna - Lampiony - 7
155. Nowicka Bronka - Nakarmić kamień - 9
156. Kondratow Aleksander - Tajemnice trzech oceanów - 10
157. Simsion Graeme - Projekt "Rosie" - 10
158. Stachula Magda - Idealna - 9
159. Socha Natasza - Maminsynek - 8
160. Dutton Kevin - Mądrość psychopatów - 10
161. Misiołek Katarzyna - Ostatni dzień roku - 10
162. Misiołek Katarzyna - Dziewczyna, która przepadła - 10
163. Stedman M.L. - Światło między oceanami - 10
164. Różni - Księgarenka przy ulicy Wiśniowej - 8
165. Barton Fiona - Wdowa - 9
166. Simsion Graeme - Efekt "Rosie" - 9
167. Różni - Legendy polskie - 8
168. Opiat-Bojarska Joanna - Słodkich snów, Anno - 10